YW-531 z albańskiego raju, Bronco 1/35

Moderator: Kamil K

Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: YW-531 z albańskiego raju, Bronco 1/35

Post autor: Spotter »

Ja tam kompletnie nie rozumiem co ci się nie podoba w tym :roll: Jak dla mnie fajne efekty wychodzą.
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: YW-531 z albańskiego raju, Bronco 1/35

Post autor: Kamil K »

Może to wina tego, że nie czuje jeszcze tego całego zwraczania i robię wszystko na czuja.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: YW-531 z albańskiego raju, Bronco 1/35

Post autor: Spotter »

A myślisz że ja nie robię na czuja??? Wszystko u mnie na czyja :D
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: YW-531 z albańskiego raju, Bronco 1/35

Post autor: Kamil K »

Spotter pisze: ndz 16 maja 2021, 20:00 A myślisz że ja nie robię na czuja??? Wszystko u mnie na czyja :D
Niby tak, ale tym razem nie do końca mi to szło tak, jak chcę... ;)

Tak czy siak...


Zadziało się w ostatnich dniach trochę i wokół YW. 



Na początek zmalowałem te zamalowania na oznaczeniach taktycznych... 

Obrazek

Obrazek

... a potem zrobiłem sobie ultra proste i szybkie błoto z odrobiny pasty AMMO, którą potem pomalowałem buffem Tamki + szary, kładzionym na lakier do włosów i zmytym. Myślę, że jak na pojazd nieruszany, stojący pod chmurką i z zasłoniętą niemal całkowicie wanną, to w zupełności wystarczy. 

Obrazek

Obrazek

Potem przygotowałem sobie te specyficzne zacieki na przedniej płycie kadłuba - częściowo aerografem (maskowania w diabły...), a częściowo później pędzelkiem. I wtedy dotarło do mnie na maksa, jak bardzo kolory modelu rozjechały mi się z oryginałem i że jest to raczej nie do wyprowadzenia... 

Obrazek

Obrazek

... w związku z tym złożyłem sobie układ jezdny, żeby do dalszych prac mieć model w jednym kawałku... 

Obrazek

... i w diabły przemalowałem wszystko. :lol:

Obrazek

Obrazek


Posłużyła mi do tego nowa mieszanka farbek na bazie kolorków sky, yellow green i jakiś dwóch niebieskich z odrobiną zieleni. I sporo bieli, żeby kolory maksymalnie rozjaśnić. Oczywiście na poprzednie warstwy i na lakier do włosów. Tam gdzie chcę drapać i gdzie na rzeczywistym pojeździe są żółtawe przebarwienia od rdzy, tam też starałem się dać mieszankę z większą ilością yellow green. 
Obrazek

Obrazek


Oczywiście nie starczyło mi czasu, żeby wydrapać całość od razu, ale zrobiłem próby na tyle i są one dla mnie bardzo obiecujące - w tym kierunku to pójdzie i teraz wreszcie czuję, że mam kontrolę, jest tak jak chcę i że wiem, co robię.  
Obrazek

​​​​​​​Pozdrowienia! 
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: YW-531 z albańskiego raju, Bronco 1/35

Post autor: Kamil K »

Podrapany. Nieco oszczędniej niż w poprzednich wersjach, ale przez nawarstwienie kolorów i... warstw, wszystko wygląda moim zdaniem znacznie fajniej niż poprzednio.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i nawet nieco bardziej się zbliżyło do oryginału. ;-)

Obrazek

Pozdrowienia!
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: YW-531 z albańskiego raju, Bronco 1/35

Post autor: cooper69 »

Naprawdę FAJNIE.
Widać, że z niejednej puszki farbę pił :P
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2854
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: YW-531 z albańskiego raju, Bronco 1/35

Post autor: bohdan »

CHAT!
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: YW-531 z albańskiego raju, Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Bardzo ładnie zmalowany :) Te niebieskie plamy zrobiłbym jeszcze trochę ciemniejsze (zwłaszcza na bokach) i ciemniejszą rdzę.
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: YW-531 z albańskiego raju, Bronco 1/35

Post autor: Kamil K »

Dzięki Panowie :piwo:
FraSem pisze: czw 03 cze 2021, 01:08 Bardzo ładnie zmalowany :) Te niebieskie plamy zrobiłbym jeszcze trochę ciemniejsze (zwłaszcza na bokach) i ciemniejszą rdzę.
Jasne, plamy można przemalować nawet na sam koniec i rozważam to, zobaczymy, czy nie ściemnieją same. ;)

Rdza jeszcze nie ruszana, wkroczymy z lifecolorami i innymi siuwaksami i dopiero będzie się na serio wszystko rdzewić. ;)
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: YW-531 z albańskiego raju, Bronco 1/35

Post autor: Kamil K »

Czołem,

Zacząłem sobie rdzewić dziada. Na razie tylko akrylowe Lajfkolorki i to w sumie nie wszędzie gdzie bym chciał. Potem podleję to wszystko olejami, ale wcześniej łoszyk.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrowienia!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kamil K”