[W] Fw189 A-1 - 1/48, GWH

Lista kategorii: Samoloty Samoloty - Warsztaty

Moderator: Thalgonis

Konrad

Re: [W] Fw189 A-1 - 1/48, GWH

Post autor: Konrad »

Ja bym tym niebieskim spróbował. Rozcieńczyć go sobie i nakładaj warstwami lub po prostu nałóż na model, wtedy efekt może być nieprzewidywalny.
Thalgonis
Posty: 2112
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: [W] Fw189 A-1 - 1/48, GWH

Post autor: Thalgonis »

Słuchajta, taka popierdółka:

Obrazek

wg instrukcji GWH ma być na czerwono, ale się zastanawiam czy tym chinolom już nawet dupa z czerwonym się nie kojarzy... Dałem red browna... Zostawić jak jest czy jednak lakier, na to ten red a potem zdrapki do tego co jest teraz?
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] Fw189 A-1 - 1/48, GWH

Post autor: Spotter »

Na pewno takiego rdzawego nie możesz zostawić. Wygląda jakby to było odnaleziono 50 lat po wojnie. Moim zdaniem na pewno były na jakiś kolor malowane te schody, pytanie tylko na jaki. Czerwony ma sens, bo rzuca się w oczy i obsługa naziemna mogłaby to łatwo wypatrzeć. Ale czy w czasach II WŚ niemiaszki tak robiły? Nie wiem.
Konrad

Re: [W] Fw189 A-1 - 1/48, GWH

Post autor: Konrad »

Ja bym to zrobił w kolorze naturalnym, stalowym czy tam jakim. Zawsze będziesz mógł powiedzieć, że obsługa nie pomalowała i tyle. :P
Thalgonis
Posty: 2112
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: [W] Fw189 A-1 - 1/48, GWH

Post autor: Thalgonis »

Ale Spotter ma chyba rację z tym „rzucaniem się w oczy”… Dobra, zrobię na żółto i odrapię, będzie się komponowało z żółtym na samej maszynie :D :lol:
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1399
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: [W] Fw189 A-1 - 1/48, GWH

Post autor: potez »

Thalgonis pisze: pt 28 sty 2022, 21:25 Nosz faken kurwen hitleren… :).
To co ma być tym działkiem, nie zostało jeszcze wklejone… Ja prosty chłop jestem, nie robię reality show bo to nie na moje umiejętności… O tym mówimy?

Obrazek
Nie za bardzo ale poczekałem do galerii to już mogę :banana:
Chinczyki popierdziliły wszystko co sie da.
To nie moglo zadzialac. Idea jest taka, ze samolot prowadzony radarem podlatuje od dolu do przeciwnika i w niego strzela. Dzialka czy karabiny strzelaja pod katem mniej wiecej 60 stopni do gory i do przodu a mysliwy jest w martwym polu ofiary.
W tej konfiguracji mysliwy musi być przed ofiara - zaden pilot ni wyprowadzi tak samolotu na pozycje do strzalu.
W rzeczywistości, te dzialka pewnie byly przez szyby kabiny poprowadzone- chyba tylko tak sie da je umiescic, zeby strzelały do przodu, bo w tej obrotnicy sie nie da ich tak ustawic, zeby strzelay do przodu. Ale to by wymagalo przerobek formy a tak zrobił sie nowy wariant i wszyscy sa zadowloleni, no niet anałogow w mirie !!!!
tak, jestem #ponurymodelaż
ODPOWIEDZ

Wróć do „Thalgonis”